Lot nummer 38

Xan Krohn (1882 - 1959)

"Hvite netter" 1910

Olje på lerret, 70 x 55 cm, signert nede til høyre: Chr. Krohn - 10

Vurdering
20 000 NOK - 30 000 NOK
1 708 EUR - 2 561 EUR
1 987 USD - 2 981 USD

15 000,00 NOK

Et nesten identisk bilde, også datert 1910, men signert Xan Krohn, er avbildet i Kari Liens bok fra 2015: "Xan og Julie Krohn : liv og kunst : kosmopolitter i medgang og motgang". Side 37. Maleriet befinner seg i Kournikova Gallery - Moskva.

08.12.2025 18:09:20
15 000 NOK
Xan Krohn (1882 - 1959)
1910
Olje på lerret
Signert nede til høyre
69cm
55cm