Lot nummer 107

Christian Krohg (1852 - 1925)

En visitt, 1915-1920

Olje på lerret, 36 x 22 cm, Usignert

Vurdering
30 000 NOK - 40 000 NOK
2 561 EUR - 3 415 EUR
2 981 USD - 3 975 USD

25 000,00 NOK

I de senere år av sitt virke malte Christian Krohg ofte unge modeller i helt hverdagslige situasjoner, som her, hvor de blide og glade unge damene er malt der de synes å strømme inn gjennom en dør. Han malte modeller som hadde sin gang ved Kunstakademiet, der han var blitt professor i 1909. Disse unge kvinnenes umiddelbare, naturlige vesen tiltalte ham. Krohg brydde seg ikke om å male sine modeller i en eller annen kunstig stilling på podiet. Han skildret dem i de mest dagligdagse situasjoner.

08.12.2025 19:05:42
25 000 NOK
Christian Krohg (1852 - 1925)
1915-1920
Olje på lerret
Usignert
36cm
22cm